Hodowla Dessi

Pielęgnacja i strzyżenie Australian Labradoodle

Niezależnie od tego, czy Twój australijski labradoodle ma wełnianą czy polarową sierść, musisz szczotkować go co najmniej dwa razy w tygodniu, aby zapobiec tworzeniu się kołtunów i splątań. Wspaniałą cechą tej rasy jest to, że jej pojedyncza sierść nie linieje lub nie linieje w niewielkim stopniu, w związku z czym są dość łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu.

Jednakże w miarę jak sierść Twojego psa rośnie i staje się dłuższa, być może będziesz musiał rozważyć zabranie go do profesjonalnego fryzjera na kąpiel i strzyżenie.

Aby zapobiec bolesnym infekcjom oczu, należy przyciąć sierść wokół oczu psa. Ponadto stosowanie chusteczek do oczu dla psów może pomóc w oczyszczeniu obszaru wokół oczu i usunięciu wydzieliny z oczu obciążonej bakteriami.

To jednak nie wszystko. Aby zapobiec bolesnym problemom z zębami, musisz myć zęby psa co najmniej trzy razy w tygodniu. Co więcej, będziesz chciał przycinać pazury swojego szczenięcia raz na kilka tygodni lub gdy usłyszysz, jak klika o podłogę.

Na koniec ważne jest, aby raz w tygodniu sprawdzać uszy australijskiego labradoodla pod kątem nagromadzenia się woskowiny i w razie potrzeby je czyścić. Utrzymanie uszu szczenięcia w czystości jest niezwykle istotne, ponieważ rasa ta jest podatna na bolesne infekcje ucha.