Hodowla Dessi

Dzieci i Labradoodle

Dzieci mogą nauczyć się, że odpowiedzialna opieka jest warta wysiłku ze względu na miłość i towarzystwo, jakie otrzymują w zamian. Mogą także nauczyć się poczucia zaufania i bezpieczeństwa, które przeniesie się na ich relacje międzyludzkie. Jest jednak wiele rzeczy, które musisz wiedzieć, aby Twoje dziecko miało same miłe wspomnienia z dorastania z labradoodlem.

Budowanie dobrych relacji Twojego dziecka z Labradoodlem wymaga zrozumienia, komunikacji i realistycznych oczekiwań. Relacja między dzieckiem a psem może być wyjątkowa, ale wymaga wskazówek, aby stała się satysfakcjonującym doświadczeniem i trwałymi dobrymi wspomnieniami.

Naucz więc swoje dziecko, jak „dogadać się z psem” i czerp korzyści ze wszystkich chwil spędzonych w towarzystwie Labradoodla.

Twoje dziecko chce psa?

Zapytaj go. Może to nie jest odpowiedni wiek lub czas, albo dziecko nie jest gotowe na obowiązki związane z opieką nad psem. Być może Twoje dziecko jest zbyt zajęte innymi zajęciami. Może to Ty naprawdę chcesz mieć psa. Niezależnie od tego, jako dorosły jesteś osobą ostatecznie odpowiedzialną za zdrowie i dobrostan psa.

Wyjaśnij dziecku, że psy komunikują się na różne sposoby, na przykład poprzez mimikę twarzy, postawę ciała lub szczekanie. Twoje dziecko powinno nauczyć się wrażliwości na zachowanie psa.

Pokaż, jak postępować z psem.

Pokaż dziecku jak głaskać psa, jak dać psu trochę przestrzeni, gdy się zdenerwuje, jak nie ciągnąć psa za ogon, uszy i nie sprawiać mu bólu. Ostrożnie wyjaśnij, że pies to nie zabawka.

Upewnij się, że Twój pies przeszedł podstawowe szkolenie z posłuszeństwa.

Każdy pies musi wiedzieć, czego się od niego oczekuje, a Ty musisz ustalić formę komunikacji ze swoim psem. Pomocna może być konsultacja z wykwalifikowanym instruktorem.
Bądź konsekwentny we wszystkich wysiłkach związanych z nauczaniem i ustalaj reguły.

Nadzoruj każdą interakcję szczeniak – dziecko.

Osoba dorosła w gospodarstwie domowym jest stroną odpowiedzialną za to, aby interakcje były przyjemne i wzajemnie szanowane.

Kontroluj opiekę nad psem i jego samopoczucie.

Nie oczekuj, że jakikolwiek pies będzie tolerował szarpanie za uszy, ciągnięcie za ogon i tym podobne. Interweniuj, jeśli gra stanie się nierówna lub wymknie się spod kontroli.

Nie narzucaj dziecku odpowiedzialności, na którą nie jest jeszcze gotowe. Pies poniesie konsekwencje zaniedbania, ignorowania i braku właściwej opieki.